Екологічне виховання дошкільників

30 груд. 2020
Консультація для педагогів

Дитина дошкільного віку активно пізнає всі сфери людського життя, а особливо цікавиться природним середовищем. Її допитливість охоплює все: від способу життя найдрібнішої комахи до влаштування Всесвіту.

Завдання педагогів — не лише пояснити дитині, чому небо блакитне, а трава зелена. Потрібно також навчити її цінувати й оберігати природні ресурси, усвідомлювати наслідки своєї діяльності для довкілля. Природничо-екологічна компетенція БКДО визначає, що перед вступом до школи дитина має оволодіти природничо-екологічною компетенцією: бути обізнаною з природним середовищем планети Земля та Всесвітом як цілісним організмом, у якому взаємодіють повітря, вода, ґрунт, рослини, тварини, люди, Сонце, Місяць тощо усвідомлювати їх значення для діяльності людини, для себе сприймати природу як цінність виокремлювати позитивний і негативний вплив людської діяльності на стан природи довільно регулювати власну поведінку в природі усвідомлювати себе частиною великого світу природи знати про залежність власного здоров’я, настрою, активності від стану природи, її розмаїття й краси виявляти інтерес, бажання та посильні вміння щодо природоохоронних дій знати про необхідність дотримання людиною правил доцільного природокористування, чистоти природного довкілля, заощадливого використання природних багатств, використання води, електричної та теплової енергії в побуті докладати домірних зусиль для збереження, догляду та захисту природного довкілля.